Delta optical Lornetka z kompasem sailor 7x50 c1 (dosail7x50c1) (5908262143242)

chwilowy brak towaru

  • Producent: DELTA OPTICAL
  • Kategoria: Lornetki
  • Powiększenie: 7 x
  • Średnica obiektywu: 50 mm
Delta Optical Sailor 7x50 C1 (DO-1520) to produkt polskiej firmy Delta Optical zajmującą się sprzętem optycznym (lornetkami, lunetami, mikroskopami, termowizorami, noktowizorami) od 1989 roku. Producent skupia się od początku swojego istnienia na ukazaniu w soczewkach swych produktów ładna wszechświata. Przeznaczone są dla profesjonalistów astronomów, myśliwych, ornitologów, służb mundurowych, ratowników medycznych. Grupy zawodowe, które poszukują wysokiej jakości sprzętu optycznego wybierają produkty marki Delta Optical.

Technologie użyte w lornetkach i lunetach są cały czas rozwijane i polepszane, co pozwala pasjonatom i profesjonalistom używać coraz lepszego i nowocześniejszego sprzętu.

Lornetka Sailor 7x50 C1 dedykowana jest do obserwacji na wodzie. Spełniająca swoje zadanie w grupie zawodowej marynarzy czy dokerów. Akcentującym elementem tej lornetki i jakże jednocześnie rewelacyjnym jest połączenie z kompasem, który jest niezastąpionym narzędziem dla wyżej wymienionych grup zawodowych.

Swoje użycie wynajdzie dodatkowo w realizacji swoich hobby choćby podczas spływów kajakowych, pontonowych jak i na żaglach gdyż jest niezatapialna i w pełni wodoszczelna. By łatwiej ją było zobaczyć została wyposażona w żółte elementy. Jest to progresywny i jedyny w swoim rodzaju towar marki Delta Optical.

Warto jedynie trzymać ją na uwięzi, by w razie wypadnięcia za burtę, nie odpłynęła zbyt daleko. To jednak nie koniec jej zalet. Wbudowany podświetlany kompas jest widoczny w torze optycznym lornetki oraz dalmierz optyczny, zezwalający na obliczenie odległości na podstawie znanej wysokości obiektu i odwrotnie. Dla łatwiejszej kalkulacji na jednym z obiektywów lornetki umieszczono optymalny przelicznik.

Delta Optical Sailor 7x50 oparta została na konwencjonalnej konstrukcji Porro z wygodnym, jednostkowym systemem ustawiania ostrości dla każdego oka. Niezwykle użyteczną funkcjonalność tej lornetki, uzupełniają jej uniwersalne właściwości i szczególnie korzystne własności optyczne. Jasny i przejrzysty obraz uzyskiwany jest dzięki wysokiej jakości pryzmatom ze szkła BaK-4 oraz warstwom antyodbiciowym, które pokrywają wszystkie komponenty optyczne lornetki. Zagwarantuje to wysoką transmisję światła i kontrastowe obrazy, którymi radować się będziemy
w trakcie naszego rejsu.

W zestawie:
  • pokrowiec
  • pasek do pokrowca
  • pasek na szyję
  • zakrywki na okulary/obiektywy
  • ściereczka do czyszczenia optyki

Podobne produkty w kategorii Lornetki